Panasz ismeretlen rendőrökre

Moderátor: LSPD

Lezárt
Nolan Higoshi
OctansV Fórum név: Tschilla

Panasz ismeretlen rendőrökre

Hozzászólás Szerző: Nolan Higoshi »

Kép

FILE A COMPLAINT

Los Santos Police Department

I. PANASZTEVŐ
1.1 Ön neve:
Nolan Higoshi

1.2 Elérhetőség:
429-411

II. PANASZOLT
2.1 Neve:
Ismeretlen személyek

2.2 Jelvényszáma:
Ismeretlen

III. PANASZ RÉSZLETEZÉSE
3.1 Panasz oka:
Több panaszt is megfogalmaznék. Rögtön az első problémám az volna, hogy amikor egy rendőrautó elé kerültem, aki eléggé gyorsan hajtott, és elengedtem a gázt egy pillanatra hogy kezelhetőbbé váljon a motorom sebessége akkor a rendőr aki az autóban ült még csak hajlandó sem volt reagálni a szituációra és elütött. Motoron ültem, azonban az ütközést követően sem volt hajlandó lelassítani és megállni, hanem továbbhajtott, ezzel újra lehetővé téve hogy az autójával fizikális kontaktust létesítsek, ezután szimplán kikerült és ment tovább útjára. Majd egy másik egység jött vissza hozzám, egy férfi és egy nő. A segítség helyett lekezelő hangnemben kezdtek velem beszélni, amit a mellkasukon virító kamera biztosan fel is vett videóra. Nem éreztem a lábaimat, amit jeleztem is feléjük. Nagynehezen kihívták a mentőt, ám sajnálatos módon egy idegszálam megsérülhetett és a jobb lábam rángott egyet, ami azt eredményezte hogy a mentős fejét érte a lábam. Bocsánatot kértem, ám hiába... nem voltak hajlandóak a további ellátára. Felkelni továbbra sem tudtam, ám a férfi elment, ráfogták hogy fejbe rúgtam és agresszív vagyok. Nem mellesleg az esetet követően a hölgy le is sokkolt. Ebben a helyzetben már bilincs volt a kezeimen, és emiatt szeretnék panasszal élni rendőri túlkapásra és erőszakra. Miután a kolléga távozott, a két rendőr felemelt és behurcoltak a kocsijukba, mivel továbbra sem éreztem a lábaimat. A kocsiban flegmán hozzám vágta a férfi, hogy legyek tisztában a jobaimmal, és csak utána volt hajlandó elmondani miután rákérdeztem hogy mik is azok. Azután felvéve az ő flegmaságát, amit aláírok hiba volt, teljesen csendben maradtam. Az elmúlt órában történt megalázás, lekicsinyítés után nem voltam hajlandó velük együttműködni, viszont másik egységet sem mertem kérni. Amilyen agresszív volt a megjelenésük, biztosan azt is a nevemre írták volna. Miután beértünk a kapitányságra, a férfi elkezdett kitépni a kocsiból, és közben a kamerába mondta hogy megint előadom magam. Ismételten ketten kiszedtek a kocsiból, és felvittek egy szobába ahol a képeket szokták csinálni a bűnözőkről. Ekkor még mindíg nem volt közölve személyem felé, hogy milyen indokból lettem behozva, illetve kihallgatás sem történt meg, egy szót sem kérdeztek tőlem semmiről. Egyikőjük tartott, folyamatosan sokkolót tartva hozzám, a másik fél pedig erőszakosan próbálta szétfeszíteni a kezemet. Semmiféle megelőzeleges kérés/kérdés nem hangzott el afelől, hogy le kellene vennem a kesztyűmet, egyből a lovk közé csapva próbálták erőszakkal leszedni rólam. Amikor nem engedtem, szó nélkül behurcoltak az egyik cellába, és ott az ágyra ültettek, mivel állni nem tudtam. A szobában ismét megpróbálta a férfi szétfeszíteni a kezem, viszont kérést akkor sem fogalmazott meg. Miután továbbra sem engedtem, feladták és már épp készültek kimenni, amikor megkérdeztem hogy miért is fogok űlni. Csupán ekkor voltak hajlandóak elmondani az alapvető információkat. A nevüket és jelvényszámukat így sem tudtam meg az intézkedés során.

3.2 Időpont:
2022.11.20. 23:00

3.3 Helyszín:
8170 Vespucci Blvd Elgin Ave és a Rendőrfőkapitányság

3.4 Bizonyítékok: (Kép-, hangfelvétel)
A rendőrtisztek mellkasán virító kamera biztosan jó felvételeket készített az eseményekről.

(( IV. OOC BIZONYÍTÉKOK
4.1 OOC Bizonyítékok listája: (Log, kép, videó)
[22:09:54] Waylen Rivera mondja: Minden okés, vagány fiú?
[22:11:52] Waylen Rivera mondja: Figyelj, ha ellenkezel tökön leszel rúgva.
[22:12:03] Waylen Rivera mondja: Szóval engedelmeskedj, megbeszéltük?
[22:12:04] Keiko Murayama mondja: Vagy lőve.
[22:15:30] Nolan Higoshi mondja: Nem szokás... az ellátás... felétek?
[22:15:45] Keiko Murayama mondja: Szóljak nekik, vagy hívsz te mentőt?
[22:15:48] Waylen Rivera mondja: Ilyen vagány fiúk, mint te. Első, hogy ne vandálkodjon.
[22:20:53] Keiko Murayama mondja: Innen már csak a fogdába megy.
[22:21:26] Nolan Higoshi mondja: Mi alapján? Csak motoroztam...
[22:21:29] Waylen Rivera mondja: Leszarom!
[22:21:33] Waylen Rivera mondja: Jössz és kész.
[22:21:39] Keiko Murayama mondja: Én pedig kiscserkész vagyok.
[22:28:00] Keiko Murayama mondja: Van egy önkéntes szüperhős, aki gondolta segít nekünk, csak saaajnos véletlen büntetőfékezgetett az üldöző egységek elött.
[22:28:05] Waylen Rivera mondja: Hát, ha ilyen vagány vagy, hogy bejössz a rendőri sor közé. Csak nem?
[22:52:56] * Keiko Murayama felhúzza nolan pulcsiját, odahelyezi a sokkolót, készülve a következő adagra.
[23:11:57] Waylen Rivera mondja: Jó, segíts húzzuk a kocsihoz.
[23:12:33] * Keiko Murayama kicsit rásegít jobb kezével, bal kezével továbbra is a sokkolót tartja.
[23:21:14] Waylen Rivera mondja: Jogaiddal legyél tisztában.
[23:27:36] Keiko Murayama mondja: Ne becsüld sokra. Ez a pasas még a saját haverját is le akarta csukatni... *Waylenre tekint*
[23:30:31] * Waylen Rivera kicsatolja Nolan biztonsági övét és ráfog a bal karjára, elkezdi kifelé húzni a járműből.
[23:31:48] * Nolan Higoshi elkezd kiborulni a kocsiból, mintha erősen kirántotta volna Rivera.
[23:32:14] Waylen Rivera mondja: Segíts, mert megint játssza magát.
[23:35:58] * Waylen Rivera elengedi az egyik kezével Nolant és lehúzza a kezeiről a kesztyűt, ha engedi. (semmi kérés nem volt)
[23:39:24] Waylen Rivera mondja: Vigyünk a cellába, jó lesz a régi kép is róla.
[23:39:39] Waylen Rivera mondja: Már úgy is van priusza...
[23:40:09] * Waylen Rivera tartja továbbra is Nolan-t és vissza magával.
Bent a cellában:
[23:42:36] * Waylen Rivera odanyúl újra a kezeihez és ráfog a csuklójánál a kesztyűre.
[23:42:52] * Nolan Higoshi egyből ökölbe szorítja a kezét.
[23:43:36] * Waylen Rivera kifeszíti Nolan kezét, kettő kézzel.
[23:43:56] * engedi Nolan vagy továbbra is ellenkezik? (( Waylen Rivera ))
[23:44:16] Keiko Murayama mondja: Ha úgy érzed megtámadott, csak szólj. *Waylen felé*
[23:44:48] * ellenkezik, ráfog másik kezével is és úgy tartja ökölben a kezét. (( Nolan Higoshi ))
[23:45:23] * Waylen Rivera elengedi Nolan-t.
[23:45:27] Waylen Rivera mondja: Jólvan, hagyjuk...
[23:45:40] Waylen Rivera mondja: Megírom a jegyzőkönyvet róla, erőltetni nincs kedvem már este.
[23:46:51] Nolan Higoshi mondja: Ennyi? Semmi hogy miért vagyok itt, vagy hogy mi lesz?!
[23:47:19] Waylen Rivera mondja: Tisztázzuk, hogy támadás miatt lesz most előállítva, illetve közfeladat akadályoztatása és mivel egy üldözés közben több egységet követett és az egyikbe belehajtott.
[23:47:45] Waylen Rivera mondja: Ezt, majd a bíróságon eldöntik.
[23:48:00] Nolan Higoshi mondja: Az egységük hajtott belém... ráadásul fékezés nélkül.
[23:48:05] Nolan Higoshi mondja: Okoska...
[23:48:09] Waylen Rivera mondja: Illetve a későbbi labor eredmény a bírósági tárgylásig kiderül.
[23:48:22] Waylen Rivera mondja: Ezt, majd visszanézik a felvételeken.
[23:48:39] Nolan Higoshi mondja: Nézhetik... én éreztem ahogy áthajtottak rajtam fékezés nélkül...
[23:48:54] Nolan Higoshi mondja: Ha valami bajom lesz... fel is jelentem...
[23:48:58] Keiko Murayama mondja: Én meg azt éreztem amikor megpróbált minket kilökni.
[23:49:11] Keiko Murayama mondja: És a kamera is felvette.
[23:49:14] Nolan Higoshi mondja: Egy motorral?! Ne röhögtessen már...

))

Jarrett Sarkin
Police Sergeant II
Police Sergeant II
OctansV Fórum név: Morcsog

Re: Panasz ismeretlen rendőrökre

Hozzászólás Szerző: Jarrett Sarkin »

Kép

LOS SANTOS POLICE DEPARTMENT
INTERNAL AFFAIRS DIVISON
Complaint Group

V Á L A S Z
a beérkezett panasztételre

Tisztelt Mr. Higoshi,

A panaszát az Internal Affairs Administration osztálya megkapta és osztályozta és vizsgálati szakaszba helyezte a panaszt.

Az Internal Affairs megkezdi a vizsgálódást az ügyben, a továbbiakról értesíteni fogjuk magát az ügy előrehaladtával és biztosíthatjuk, hogy mindent megteszünk annak érdekében, hogy az ügy kivizsgálásra kerüljön és amennyiben szabálysértést történt akkor önt kárpótoljuk ezért.

Üdvözlettel,
Jarrett Sarkin, Police Sergeant II.
Internal Affairs Investigator, Internal Affairs Administration Section

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jarrett Sarkin 2022.11.21. 08:41-kor.

Harnett Sanders
Chief of Police
Chief of Police
Azonosító #: 1
OctansV Fórum név: Chy

Re: Panasz ismeretlen rendőrökre

Hozzászólás Szerző: Harnett Sanders »

Kép

LOS SANTOS POLICE DEPARTMENT
OFFICE OF THE CHIEF OF POLICE

V Á L A S Z
a beérkezett panasztételre

Tisztelt Mr. Higoshi,

A panaszát az Internal Affairs alaposan kivizsgálta és megállapításra került, hogy az intézkedés során hivatalunk több ide vonatkozó irányelve is megszegésre került. Hivatalunk egyik legnagyobb büszkesége a közösségekkel együttműködés akiket nap mint nap szolgálunk, ezért az intézkedők ellen megtettük a szükséges fegyelmi lépéseket.

Üdvözlettel,
Harnett Sanders, Chief of Police

Lezárt